Сунца спречавају Цлипперсе, затварање финала НБА лиге

Који Филм Да Видите?

Сунце Феникс

ЛОС АНЂЕЛЕС, КАЛИФОРНИЈА - 26. ЈУНА: Девин Боокер # 1 из Пхоеник Сунс-а иде до линије слободних бацања против ЛА Цлипперс-а током другог полувремена у четвртој утакмици финала западне конференције у Стаплес Центер-у 26. јуна 2021. у Лос Ангелесу, Калифорнија. Роналд Мартинез / Гетти Имагес / АФП

Девин Боокер постигао је 25 поена пре фаула, а Деандре Аитон додао је 19 поена уз 22 скока, док су Пхоеник Сунс померили једну утакмицу од свог првог наступа у НБА финалу у 28 година држећи се победе од 84-80 над домаћином Лос Ангелес Цлипперсима.

Цхрис Паул, у својој другој утакмици уз повратак из протокола ЦОВИД-19, имао је 18 поена и седам асистенција док су Сунси водили са 3-1 у финалу Западне конференције. Паул је у последњих седам секунди извео пет слободних бацања како би запечатио победу.Ђоковић је тријумфовао на Вимблдону да би обезбедио рекордни 20. меч Нигерија запањио тим САД на олимпијској изложби Антетокоумпо, Буцкс смањују вођство Сунса у НБА финалу

Сунси сада имају три шансе да зараде своје место у финалу, а прва прилика долази им у 5. утакмици у понедељак у Пхоенику.

Паул Георге је имао 23 поена и 16 скокова за Цлипперсе, али је шутирао 5 од 20 са терена и 1 од 9 из домета 3 поена, док је Реггие Јацксон постигао 20 поена.

Лос Анђелес је шутирао само 32,5 одсто са терена, јер је шесту узастопну утакмицу у плеј-офу играо без Кавхија Леонарда због повреде колена.

Постигавши 50-36 на полувремену, Цлипперси су се вратили у игру надигравши Сунс 30-19 у трећој четвртини. Лос Ангелес је тада имао више прилика за вођство у четвртој четвртини, али су оба тима прошла скоро четири минута без резултата да би Сунса водила са 71-70.

Ниједна екипа није добро шутирала са терена у четвртој четвртини, а Сунси су погодили 21,1 одсто на 15,8 одсто за Клиперсе. Пошто су Цлипперси требали некога на кога ће се ослонити док играју без Леонарда, Георге је био само 1 од 7 са терена у последњем периоду.

Теранце Манн је натерао Цлипперс у року од 79-76 да поставе са 58,5 секунди игре, недуго након што је Боокер фаулирао након напада на офанзивни крај. Два слободна бацања Паула са преосталих 7,0 секунди довели су Сунсе до вођства 81-78.

После размене слободних бацања, Џорџ је направио један за Клиперсе са преостале 3,2 секунде да би Лос Ангелес стигао у року од 82-80. Намерно је промашио други, али Сунси су добили одбијену лопту, а Паул је направио два фаула за одлазак у утакмицу.

Цлипперси су завршили само 5 од 31 (16,1 процента) из домета 3 поена у игри, док су Сунси били 4 од 20 (20 процената). Феникс је укупно погодио 36 одсто.

Микал Бридгес је имао 13 скокова за Сунс, док је Ивица Зубац имао 13 поена и 14 скокова за Цлипперсе. Манн је имао 12 за Лос Ангелес.